Co to jest Futsal?

Futsal to forma piłki nożnej, która została wprowadzona w Hiszpanii w roku 1936 i jest to gra rozgrywana na mniejszym rozmiarze niż tradycyjna wersja. Słowo “futsal” jest portugalskim słowem, które oznacza małą piłkę.

Futsal to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez dwie drużyny po 6 zawodników każda, a rozmiar boiska to zazwyczaj 50×50 stóp. Istnieje pięć różnych rodzajów gry w zależności od pozycji gracza.

Bramkarz

Bramkarz pełni najważniejszą rolę w futsalu, ponieważ musi być bardzo szybki i czujny, aby zatrzymać bramkę. Bramkarz jest zawodnikiem, który będzie ratował piłki ze strony przeciwnika.

Obrońca

Obrońca jest drugą najważniejszą rolą, ponieważ zatrzyma atak przeciwnika. Będzie on zaangażowany w grę defensywną i ofensywną. Obrońca jest odpowiedzialny za krycie bramki.

Pomocnik

Pomocnik jest trzecią najważniejszą rolą, ponieważ tworzy przestrzeń dla kolegów z drużyny, a także podaje piłkę do napastnika.

Napastnik

Napastnik jest ostatnią najważniejszą rolą w futsalu, ponieważ zdobywa bramki i asystuje.

Dlaczego Futsal jest popularny?

Futsal jest grą rozgrywaną przez dwie drużyny i nie jest to regularny sport. Jest rozgrywany głównie w pomieszczeniach zamkniętych i na mniejszym boisku (50×50 stóp). Rozmiar piłki jest również mniejszy niż w przypadku regularnej piłki nożnej.

Futsal jest tani i łatwy do nauczenia się gry i może być również grany przez dzieci.

Futsal jest bardzo zabawna gra do gry i jest to również dobry sposób, aby rozwijać umiejętności dzieci.

Futsal jest świetną grą do rozwijania równowagi, koordynacji i szybkości graczy.

Wnioski:

Mam nadzieję, że ten post pomoże Ci zrozumieć, czym jest futsal i jak się w niego gra.