Jak wybrać odpowiednią dietę dla swojego typu ciała

Słyszeliśmy o różnych typach ciała, ale nie wiedzieliśmy, co oznacza ten termin. Cóż, dzisiaj omówimy różne typy ciała i jaki rodzaj diety najlepiej pasuje do danego typu ciała.

Co to jest typ ciała?

Typ ciała to fizyczna struktura Twojego ciała, na którą wpływ ma sposób działania Twoich genów. Twoje geny odgrywają istotną rolę w określaniu Twojego typu ciała.

Jak wiemy, nasze geny są dziedziczone po naszych rodzicach, więc nasi rodzice mają ten sam typ ciała co my. Mówi się, że mamy trzy podstawowe typy ciała i te trzy typy to:

1.Jabłko

2.Gruszka

3.Pomarańcza

Tak więc, te typy reprezentują różne kształty Twojego ciała.

Typ ciała Apple jest okrągły, z dużym brzuchem. Ci ludzie są przeważnie szczupli i mają dużo energii.

Typ ciała Gruszka jest owalny w kształcie, z małym żołądkiem. Zwykle nie są tak aktywni jak ludzie typu jabłko.

Typ ciała Orange ma kształt kwadratu, z małym żołądkiem. Są aktywni i jedzą więcej niż wszyscy.

Która dieta pasuje najlepiej do każdego typu ciała?

Porozmawiajmy więc o różnych typach diet, które najlepiej pasują do każdego typu ciała.

1.Ludzie jabłka:

Ludzie jabłka są w większości cienkie i są nieaktywne. Tak więc, jeśli jesteś osobą jabłkową, skorzystasz z diety, która ma mało kalorii i węglowodanów.

2.Pear people:

Ludzie gruszki są mniej aktywni niż ludzie jabłka. Więc, mogą korzystać z diety, która ma więcej węglowodanów i tłuszczów.

3.Ludzie pomarańczy:

Pomarańczowi ludzie są bardzo aktywni i jedzą dużo jedzenia. Więc mogą skorzystać z diety, która ma wysoką zawartość białka i tłuszczu.

Wnioski:

Tak więc, to były typy ciała i diety, które najlepiej pasują do każdego typu ciała. Jak wiemy, nasz typ ciała jest dziedziczony od naszych rodziców, więc będzie lepiej, jeśli weźmiesz dietę od swoich rodziców. Jeśli jesteś osobą o typie jabłka, Twoja dieta powinna zawierać dużo owoców i warzyw. Jeśli jesteś gruszką, powinieneś jeść pokarmy z dużą ilością węglowodanów i tłuszczów. A jeśli jesteś osobą pomarańczową, to powinieneś mieć dietę o wysokiej zawartości białka i tłuszczu.