6 zdrowych lekkich obiadów dla dzieci

Dzieci jedzą więcej niż dorośli, potrzebują dużej ilości jedzenia w ciągu dnia. Muszą mieć zdrowe i pożywne posiłki, aby pozostać aktywnym i energicznym. Najlepsze jest to, że nie muszą się głodzić, bo ich brzuszki nie rosną. Tak więc, dzieci muszą jeść zdrową dietę.

Najlepszym sposobem na karmienie dziecka jest podawanie lekkich i zdrowych potraw. W tym blogu omówimy zdrowe lekkie przepisy na kolację dla dzieci, które można podawać z ryżem, chapati, roti, naan, parą veg lub dowolnym rodzajem płaskiego chleba.

1. Zupa z brązowego ryżu i warzyw

Jest to proste i zdrowe danie, które można zrobić w domu. Musisz dodać warzywa, pomidor i przyprawy i gotować, aż się ugotuje. Możesz podać tę zupę jako przystawkę, danie boczne lub główny posiłek.

2. Groszek i marchewka

Jest to proste i szybkie danie, które można zrobić w domu. Musisz ugotować marchew i groszek i wymieszać je. Dodaj sól i pieprz i pozwól mieszaninie ostygnąć.

3. Ryż i fasola

Ryż i fasola to najlepsze dania do zrobienia dla dzieci. Trzeba dodać warzywa, przyprawy i sól i gotować. Możesz podać to danie jako główny posiłek lub dodatek.

4. Kukurydza i pomidor

Możesz zrobić to danie z kukurydzy i pomidorów. Musisz dodać nasiona kminu, imbir i czosnek i gotować je. Następnie dodać gotowane ziemniaki i zielony groszek i wymieszać wszystkie składniki.

5. Zupa warzywna

Jest to proste i łatwe do wykonania danie. Trzeba dodać cebulę, pomidory i przyprawy i gotować, aż się ugotuje.

6. Pomidorowa z jajkiem

Możesz zrobić to danie, dodając jajka, ser i warzywa. Musisz ugotować warzywa, a następnie dodać jajka i ser i wymieszać je.

Wnioski:

Są to najlepsze 6 zdrowych lekkich przepisów obiadowych dla dzieci, które można podawać w domu. Jeśli Twoje dzieci lubią pikantne potrawy, możesz również dodać szczyptę pieprzu cayenne i imbiru.