Ile kilometrów dziennie przebiec, aby spalić tłuszcz?

Bieganie jest doskonałym treningiem, ale jeśli nie wiesz ile kilometrów dziennie przebiec, aby spalić tłuszcz to popełniasz błąd. Jeśli jesteś początkujący to możesz przeczytać mój poprzedni artykuł, który mówi o różnych rodzajach biegania i różnych korzyściach.

Ale jeśli jesteś nowicjuszem to musisz znać podstawy zanim zaczniesz biegać.

Jaki jest najlepszy dystans do biegania?

To zależy od osoby, ale ogólnie rzecz biorąc dla osoby o wadze 20 kg, najlepszy dystans do biegania to około 5 km. Nie schudniesz, jeśli będziesz biegać na więcej niż 5 km.

Najlepszy czas na bieganie

Dla początkujących najlepszą porą na bieganie jest poranek, ponieważ pobudzi to Twój metabolizm. Jeśli chcesz schudnąć, to musisz biegać przez 30 minut rano.

Jeśli jesteś początkujący, to musisz przeczytać kilka wskazówek przed rozpoczęciem swojego pierwszego biegu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest czas.

Czas jest najważniejszym czynnikiem dla prowadzenia zdrowego i efektywnego treningu.

Przed rozpoczęciem biegu upewnij się, że jesteś dobrze nawodniony. Pij dużo wody i poświęć co najmniej 1 godzinę na wypicie odpowiedniej ilości wody, aby zapobiec odwodnieniu.

Biegnij w linii prostej

Musisz rozpocząć swój bieg w linii prostej i nie poruszać się w zygzakowatym wzorze. Powodem tego jest fakt, że dzięki temu spalisz więcej kalorii. Jeśli poruszasz się w zygzakowatym wzorze, wtedy twoje mięśnie będą się męczyć i trudno będzie utrzymać tempo.

Rozluźnij kolana i ręce

Twoje kolana i ręce muszą być zrelaksowane, a nie sztywne. Jeśli jesteś sztywny, to bardzo trudno będzie Ci biec przez dłuższy czas.

Upewnij się, że nie zatrzymujesz się podczas biegu

Jeśli biegniesz przez długi okres czasu, to musisz upewnić się, że nie zatrzymujesz się i wracasz do punktu wyjścia. Jeśli zatrzymasz się wtedy trudno będzie Ci zacząć od nowa i poczujesz się zmęczony.

Nie korzystaj z bieżni

Powiedziałbym, że jest to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić. Jeśli używasz bieżni, nie uzyskasz żadnych korzyści z treningu. Więc staraj się unikać korzystania z bieżni, ponieważ jest to jeden z największych błędów.

Wnioski:

Ponieważ nauczyłeś się kilku skutecznych wskazówek, aby biegać przez długi okres czasu, nadszedł czas, aby praktykować te wskazówki i biegać przez długi czas, aby spalić tkankę tłuszczową i uzyskać sprawne ciało.