Najlepsze ćwiczenia na biceps dla silnych ramion

Czy kiedykolwiek słyszałeś o “ćwiczeniach na biceps”? Cóż, biceps to grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna za ruch górnej części ramienia. Mięśnie bicepsa to te, które są obecne z przodu ramion, czyli jest to ten, który jest widoczny z przodu ramion.

Jakie są korzyści z treningu na biceps?

Do głównych korzyści płynących z treningu na bicepsy należą następujące:

Sprawia, że twoje ramiona wyglądają na większe i silniejsze

Pomaga w uzyskaniu jędrnego ciała

Pomaga uzyskać zdefiniowane ciało

Poprawia twój ogólny wygląd

Poprawia twoją postawę.

Najbardziej popularnym ćwiczeniem na biceps jest “barbell curl”. W tym rodzaju ćwiczenia, sztanga jest umieszczona na ramieniu, a ciężar sztangi jest umieszczony na dłoni. Ruch rozpoczyna się w momencie zgięcia łokcia i podniesienia ręki do góry. Następnie staw łokciowy utrzymywany jest w tej samej pozycji, podczas gdy przedramię pozostaje proste. Ruch jest odwracany, gdy ręka jest opuszczana do pozycji wyjściowej.

Jakie są inne rodzaje ćwiczeń na biceps?

Oprócz sztangi curl, istnieją różne inne ćwiczenia na biceps. Możesz wybrać to w zależności od swojej rutyny treningowej.

Podwijanie hantli jest drugim najbardziej popularnym ćwiczeniem na biceps i jest również znane jako “close grip” curl. W tym rodzaju ćwiczeń ciężar jest trzymany na przedramionach, a łokcie są zgięte. Ruch jest podobny do curl sztangi, ale różnica polega na tym, że nie musisz trzymać sztangi w rękach. Zamiast tego, możesz użyć hantli.

Innym popularnym ćwiczeniem na biceps jest podciąganie na prostych ramionach. Jest to jedno z najlepszych ćwiczeń na biceps, które wzmocni Twoje bicepsy. W tego typu ćwiczeniu przedramię jest wyprostowane, a ciężar utrzymywany jest na nadgarstku.

Innym popularnym ćwiczeniem na biceps jest preacher curl. W tym typie ćwiczenia ciężar jest trzymany na dłoniach, a ręce są uniesione w kierunku sufitu.

Wnioski:

Biceps jest jednym z najważniejszych mięśni ramion, a ćwiczenia na biceps są bardzo ważne dla organizmu. Podzieliłem się z Tobą również kilkoma innymi popularnymi ćwiczeniami na bicepsy. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące ćwiczeń na biceps, to możesz zostawić komentarz poniżej.