Szukasz bezcukrowych alternatyw dla słodyczy?

Najczęstszym pytaniem, które przychodzi nam do głowy jest to, dlaczego musimy używać bezcukrowych zamienników zamiast cukru? Odpowiedź jest jednak dość prosta, cukier jest szkodliwy dla zdrowia.

Problem ten dotyczy nie tylko dzieci, ale również nastolatków. Jedzą dużo słodyczy, a to nie jest dobre rozwiązanie.

Jeśli szukasz słodzika bez cukru to powinieneś być świadomy składników i korzyści płynących z każdego z nich.

Porozmawiajmy o 5 najlepszych substytutach cukru, które zaspokoją Twój słodki głód.

Sukraloza

Sukraloza jest rodzajem sztucznego słodzika, który jest produkowany z chloru i sacharozy. Jej smak jest podobny do naturalnego cukru. Jest w 100% bezpieczna do spożycia przez ludzi. Po raz pierwszy została zatwierdzona przez FDA w 1981 roku.

Chociaż nie jest tak popularny jak inne naturalne i sztuczne słodziki, jest uważany za zamiennik cukru, ponieważ zawiera mniej kalorii niż zwykły cukier.

Nie ma kalorii i nie zwiększa ciśnienia krwi.

Aspartam

Aspartam jest syntetycznym aminokwasem i jest szeroko stosowany jako substytut cukru. Jest w 100% naturalny, nie zawiera kalorii i jest bardzo skuteczny. Nie ma żadnych skutków ubocznych.

Jest to jeden z najczęściej stosowanych zamienników cukru na świecie.

Acesulfam Potasu

Jest to sól aspartamu. Jest bardzo popularny i jest to niskokaloryczny słodzik, który nie jest rakotwórczy. Jest to również składnik naturalny.

Jest to klarowna, bezwonna i bezsmakowa ciecz, która ma słaby chemiczny smak.

NutraSweet

NutraSweet to rodzaj sztucznego słodzika, który jest produkowany z sacharyny i aspartamu. Nie ma kalorii i nie ma skutków ubocznych.

Jest to powszechny słodzik, który jest używany do produkcji żywności, napojów i leków.

Wnioski:

Tak więc, możesz użyć dowolnego z tych substytutów cukru w swoich przepisach i deserach i cieszyć się słodkim smakiem bez żadnych skutków ubocznych.