Jak zrobić obiad, który kosztuje mniej niż 10 dolarów

W dzisiejszych czasach wszyscy wiemy, jak ważne jest zdrowe jedzenie. Nie tylko ze względu na jego smak, ale także ze względu na jego wartość. Jeśli chcesz wydać mniej pieniędzy, to należy unikać jedzenia niezdrowej żywności, ponieważ będzie to kosztować fortunę. Powinieneś nauczyć się robić niektóre posiłki w domu i zaoszczędzić trochę dolarów.

Dziś dzielę się kilkoma łatwymi i pysznymi przepisami, które będą cię kosztować mniej niż 10 dolarów.

Zielona fasola z sosem pomidorowym

Weź miskę i umieść na niej kilka parowanych zielonych fasolek. Rozsmaruj odrobinę masła i posyp trochę soli na górze. Dodaj trochę soku z cytryny, aby nadać smak świeżości do niego. Teraz weź pomidora i rozgnieć go w rondlu, podgrzej i dodaj trochę pieprzu. Możesz też użyć czosnku. Dobrze wymieszaj i podawaj.

Kanapka z masłem orzechowym

Weź chleb i posmaruj go masłem orzechowym. Dodaj trochę dżemu i sera i gotowe.

Pieczony ziemniak

Weź pieczonego ziemniaka i przetnij go na pół. Nałóż trochę masła do środka. Dodaj trochę startego sera i gotowe.

Smażona ciecierzyca

Weź trochę ciecierzycy i namocz ją przez noc. Ugotuj ją i dodaj do niej sól. Zrób pastę z cebuli i czosnku. Wymieszaj ją dobrze i dodaj do niej trochę oliwy z oliwek. Rozprowadź ją na ciecierzycy i piecz w piekarniku przez 15 minut.

Burgery warzywne

Weź trochę warzyw i usmaż je na patelni. Dodaj do nich cebulę i dobrze wymieszaj. Dodaj do tego trochę soli i pieprzu. Podawaj jako kanapkę.

Wnioski:

Jeśli zastosujesz się do tych przepisów to na pewno zaoszczędzisz dużo pieniędzy. Są to najbardziej popularne posiłki w moim domu i moja rodzina je uwielbia.